Ideální barevné kombinace po váš dům

Při natírání pokojů v poslední době lidé drží zkrátka a volí většinou jednoduché a bezpečné odstíny barev jako je bílá, šedá, krémová nebo béžová, jelikož tím nikdy nic nezkazí. Veškerá ta zábavná, barevná a hravá škála barev je zapomenuta, protože se lidé bojí experimentovat. Přitom nám barvy v domě dodají exotičnost a živost.
malíř a plechovky s barvou.jpg
Současně je třeba brát ohled na to, jaký nábytek v místnosti máme, aby nám všechny barevné kombinace hezky ladily. Jakmile pak uvidíte konečný výsledek, když vám nábytek, barvy a koberce hezky ladí, všechno dostane úplně jiný rozměr a ve vašem domě se budete cítit tak skvěle jako nikdy před tím. Jak vybrat správný nábytek a design se můžete podívat a inspirovat se na .

Nyní se s námi podívejte, jaké barvy můžete použít do různých místností a třeba dostanete chuť přebarvit tu nudně bílou ložnici nebo béžovou kuchyni.

Při výběru té správné barvy dbejte důraz na to, zda se jedná o barvu teplou nebo studenou. Teplé barvy jako je žlutá, červená, či oranžová se hodí do místností, od kterých chcete, aby vyvolávaly pocity pozitivních emocí. Můžete s nimi natřít obývací pokoj, kuchyni nebo dětské pokoje. Místnosti budou působit živěji a veseleji.
obraz domu nad komodou.jpg
Studené odstíny barev, kde řadíme modrou, zelenou nebo třeba fialovou se zase hodí do ložnic, koupelen nebo pracoven. Tyhle odstíny na nás působí uklidňujícím dojmem a mohou nám pomáhat v koncentraci nebo relaxaci.

Dalším faktorem při výběru barev je, zda jsou světlé, či tmavé. Tmavé odstíny se nehodí do malých místností, protož budou vyvolávat dojem, že místnost je ještě menší, naopak světlejší odstíny působí efektem opačným.

Nebojte se experimentovat a dejte dvě nebo i více barev vedle sebe. Nic strašného se nemůže stát a třeba vás překvapí, jak hezky vedle sebe vypadá modrá a červená. Fantazii se meze nekladou.