Každodenní péče o dekolt


Mnoho žen často při péči o svou pleť zapomíná na svůj dekolt, který vyžaduje naprosto stejnou péči, jako tvář a krk. Toto jsou však místa, kde jsou projevy stárnutí vidět nejdříve a poměrně výrazně. S péčí o dekolt a krk je vždy ideální začít co nejdříve, stejně, jako je tomu i u obličeje. Největší vliv na stárnutí dekoltu má hlavně:

dekolt


o   životospráva

o   pobyt na slunci

o   běžná péče

Mezi první projevy stárnutí dekoltu patří:

o   Ztráta pružnosti dekoltu a pokožky.

o   Vznik vrásek na dekoltu a mezi prsy.

o   Drobná pigmentace na pokožce dekoltu.


Čištění pokožky dekoltu


Toto platí stejně tak pro náš krk a obličej. Je třeba nezapomínat na pravidelné čištění jak svého obličeje, tak i krku a dekoltu. Tato činnost by pro nás měla být naprosto samozřejmá. K čištění jsou vhodné kvalitní čistící krémy anebo séra. Při této příležitosti je dobré použít kvalitní a šetrný peeling. Peeling nám pomůže:

o   pleť vyčistit do hloubky

o   odstranit staré šupinky kůže

o   odstranit odumřelé buňky

Peeling můžeme provádět i během každodenního sprchování, kdy pro zvýšení efektu peelingu použijeme žínku z lufy, anebo jinou hrubší pomůcku na mytí.


Hydratace


Vždy platí, že k základům každé péče o pleť je důkladná hydratace. Bohatě může posloužit i čistá voda z kohoutku, kterou si napustíme do vymyté lahvičky s rozprašovačem, klidně i od již spotřebovaného kosmetického produktu, a často obličej s krkem a dekoltem poprášit. Jenom je třeba dekolt https://www.ikpce.cz/hlavne-nesusit.  Vždy je ale vhodné si pořídit rozličnou kvalitní kosmetiku, která je k hydrataci pokožky určená. Mohou to být


o   hydratační krémy

o   pleťové oleje

o   pleťová mléka

o   minerální vody ve sprejích

prsa


Hydratace je nezbytná k tomu, aby pleť zůstávala co nejdéle přirozeně pružná, a zrovna tak vláčná. Tak efektivně oddálíme všechny nechtěné projevy stárnutí pleti, jako je ztráta pružnosti a s tím spojené i drobné vrásky.

 K péči o tvář, krk a dekolt můžeme využívat jak nejnovější kvalitní kosmetické přípravky, které jsou běžně dostupné v obchodech, tak i podomácku vyrobené přípravky, které najdeme v každé kuchyni.

Každodenní péče o dekolt
4.3 (86.67%)6