Každodenní péče o dekolt

Mnoho žen často při péči o svou pleť zapomíná na svůj dekolt, který vyžaduje naprosto stejnou péči, jako tvář a krk. Toto jsou však místa, kde jsou projevy stárnutí vidět nejdříve a poměrně výrazně. S péčí o dekolt a krk je vždy ideální začít co nejdříve, stejně, jako je tomu i u obličeje. Největší vliv na stárnutí dekoltu má hlavně:

dekolt

o životospráva
o pobyt na slunci
o běžná péče
Mezi první projevy stárnutí dekoltu patří:
o Ztráta pružnosti dekoltu a pokožky.
o Vznik vrásek na dekoltu a mezi prsy.
o Drobná pigmentace na pokožce dekoltu.

Čištění pokožky dekoltu

Toto platí stejně tak pro náš krk a obličej. Je třeba nezapomínat na pravidelné čištění jak svého obličeje, tak i krku a dekoltu. Tato činnost by pro nás měla být naprosto samozřejmá. K čištění jsou vhodné kvalitní čistící krémy anebo séra. Při této příležitosti je dobré použít kvalitní a šetrný peeling. Peeling nám pomůže:
o pleť vyčistit do hloubky
o odstranit staré šupinky kůže
o odstranit odumřelé buňky
Peeling můžeme provádět i během každodenního sprchování, kdy pro zvýšení efektu peelingu použijeme žínku z lufy, anebo jinou hrubší pomůcku na mytí.

Hydratace

Vždy platí, že k základům každé péče o pleť je důkladná hydratace. Bohatě může posloužit i čistá voda z kohoutku, kterou si napustíme do vymyté lahvičky s rozprašovačem, klidně i od již spotřebovaného kosmetického produktu, a často obličej s krkem a dekoltem poprášit. Jenom je třeba dekolt . Vždy je ale vhodné si pořídit rozličnou kvalitní kosmetiku, která je k hydrataci pokožky určená. Mohou to být

o hydratační krémy
o pleťové oleje
o pleťová mléka
o minerální vody ve sprejích

prsa

Hydratace je nezbytná k tomu, aby pleť zůstávala co nejdéle přirozeně pružná, a zrovna tak vláčná. Tak efektivně oddálíme všechny nechtěné projevy stárnutí pleti, jako je ztráta pružnosti a s tím spojené i drobné vrásky.
K péči o tvář, krk a dekolt můžeme využívat jak nejnovější kvalitní kosmetické přípravky, které jsou běžně dostupné v obchodech, tak i podomácku vyrobené přípravky, které najdeme v každé kuchyni.