Kolik věcí je spojených s pořízením rodinného zahradního bazénu?

.


židle, bazén, zeleň

Možná ještě vůbec netušíte, že pořízením zahradního koupaliště, budete muset vymyslet a zajistit spoustu věcí okolo. Je totiž zejména potřeba připravit dostatečné místo, kam vaše rodinné koupaliště vůbec postavíte. Musíte myslet na to, že nádrž na vodu musí určitě stát naprosto rovně a na srovnaném terénu, aby nedocházelo k vytékání vody a tím k podmáčení celé zahrady nebo pozemku. Je také potřeba vysypat povrch pod nádrží kvalitním materiálem, aby se vlivem vody netvořilo stálé bahno. Podsypáním prosátým pískem, aby zem dýchala a byla rovná, zajistíte, aby vše bylo ideálně v pořádku. Koupit je potřeba také geotextilii pod bazén, která je stálá a odolná, a hlavně nepodléhá plísním a bakteriím, které jsou s povrchem země a vlhkostí neodmyslitelně spojeny.

Kterou z nabízených geotextilii pod bazén máte pořídit?

 
Vybrat si můžete podle toho, aby rozměrově odpovídala podkladové velikosti vašeho koupaliště. Vybrat si můžete například z rozměrů o průměru 2,5 m, 3 m, 3,6 m a 4,6 m, které odpovídají běžně kupovaným zahradním nádržím. Síla plachty je minimálně 200 g/m2. Výhodou je její stálost, odolnost i životnost, která je zaručena i přes extrémní podmínky celoročního používání. Nicméně nezapomeňte nejprve také odstranit z místa položení všechny ostré kamínky a hranaté předměty, které by mohly geotextilii pod bazén nějak poškodit. Od výrobce dostanete záruku 2 roky na vady materiálu. Nevztahuje se tedy bohužel na mechanické poškození nebo protržení.

.

Proč je právě geotextilie pod bazéntak důležitá?

 
Právě ona vám zajistí mnohem větší životnost vašeho rodinného koupaliště. Vybírejte proto pečlivě a přesně tak, aby vaše nové nádrž především stabilně stála, byla dobře uchycena na místě a také pečlivě odspodu chráněna právěspeciální plachtou z velmi kvalitních dobře udržovatelných materiálů. Hygienické prostředí a velmi dobře izolovaný materiál vašeho koupaliště je tím nejlepším spojencem v boji proti nepříjemným dopadům prostředí, které mohou nepříznivě ovlivňovat životnost vaší koupací nádrže.

voda, klouzačka, lidi

Kolik věcí je spojených s pořízením rodinného zahradního bazénu?
4.2 (83.33%)6
.