Bydlení · 19.2.2021

Je potřeba si půjčit?

Peníze jsou jak známo neustále v oběhu. Současně je my lidé přijímáme a zase vydáváme, vyděláváme si a utrácíme. A pokud to takto funguje, nemusíme si nijak zvlášť stěžovat.

Jenže co když se onen koloběh peněz zadrhne na tom, že nemáme co utrácet, že nám peníze nestačí na výdaje? Pak je to problém. A to zejména pro toho, kdo utrácet potřebuje, a to třeba i vysloveně nezbytně, jenže nemá co.

Člověk sice některé ze svých výdajů oželet může, avšak některé také ne. I kdyby se někdo hodlal omezovat sebevíc, musí přinejmenším jíst a bydlet, a nechce-li skončit na ulici o hladu, musí potřebné finance někde sehnat.

koruny a Bitcoin

Jak si opatřit další peníze, když se vlastních nedostává? Kde sehnat prostředky na úhradu aspoň toho nejzákladnějšího, když se je nepodaří vydělat?

Docela schůdným řešením bývá v podobných situacích půjčka. Člověk si zažádá v nějaké finanční instituci, jež takové půjčky nabízí, a má-li štěstí, uspěje. I když ono vlastně nejde o štěstí, ale o bonitu takového žadatele.

Jenže co když člověk v nesnázích nesplní očekávání, jež taková finanční instituce má? Co když pro ni není dost dobrý a žádost je tedy zamítnuta?

české koruny

Pak přijde u člověka, který vlastní aspoň nějakou nemovitost, vhod nebankovní hypotéka https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Což je druh půjčky, u které zase až tak moc nezáleží ani na žadatelových příjmech, ani na kvalitě registrů dlužníků, ani na exekucích nebo něčem jiném. Tady stačí, aby se člověk zaručil za řádné splácení zástavou nemovitosti a půjčí mu tu. Třeba i nemalé množství peněz s ideální dobou splácení a výší splátek, o příznivých úrocích už ani nemluvě.

Díky zástavě nemovitosti se tu nemusí klást na žadatele žádné mimořádné požadavky, nikdo se tu nemusí složitě prověřovat. A tak se dá k pomoci dostat snadno a rychle. Což přijde mnohým lidem v nesnázích vhod.