Web · 29.4.2023

Je možné odesílat soubory v rámci jedné Wi-Fi sítě?

Pokud máte nainstalovanou aplikaci ShareOnWifi, tak to možné je. Jedinou podmínkou je instalovat toto programové vybavení na chytrý telefon (operační systém Android) a pak na další zařízení, se kterým bude telefon komunikovat a vyměňovat si data. Např. stolní počítač nebo notebook. Program podporuje operační systémy MS Windows, Mac OS a Linux.
přenos wifi

Pokud přenášíte soubory přes rozhraní Bluetooth, je to zdlouhavé a neefektivní, hodí se spíš pro malé objemy dat a jen pro několik přenášených souborů. Přenos dat přes Wi-Fi je mnohem rychlejší a efektivnější.

Soubory, nebo i celé složky, lze odesílat buď v rámci jedné Wi-Fi sítě, nebo lze vybudovat svou vlastní síť mezi dvěma telefony, tzv. Wi-Fi Hotspot.
Pokud instalujete program na PC nebo notebook, stahujte jej z oficiálního webu, je ke stažení zdarma a pracuje s podporou Java, na kterou vás program přesměruje, jestliže ji nemáte nainstalovánu.
domácí směrovač
Používání programu je velice jednoduché, po spuštění na obou zařízeních se v rámci sítě oba systémy vidí v položce „People“ a do složky My Share jen uložíte seznam všech souborů nebo složek pro sdílení. Na druhém zařízení budou soubory viditelné a pak stačí je pouze označit a přenést. Všechny soubory se stahují do složky Shareonwifi.
modré pruhy

Přenosová rychlost až 50 Mbps

Program bohužel občas překrývají reklamní okna, to je jediné úskalí jeho používání. Je to v podstatě daň za používání software zdarma. Rychlost přenosu je však velmi vysoká a rozhodně předčí Bluetooth. Tvůrci aplikace garantují až 50 Mbps a pro občasné přenášení většího objemu dat v rámci dvou zařízení to bohatě stačí. Nejedná se pochopitelně o systém Samba, který pracuje v rámci domácí Wi-Fi sítě, ani přenos dat přes File Transfer protokol, ale za vyzkoušení určitě stojí.
Z rozhraní Google Play si aplikaci stáhlo více než milion uživatelů a byla hodnocena známkou 4,6 z pěti možných. Jedinou nevýhodou jsou reklamní proužky (a občas i velký banner) a také pouze verze v anglickém jazyce.