Abychom předešli nějakým omylům, v článku bude zmíněn update z dubna 2014, ale zmíním i starší.
Už ten velmi hloupý nápad ukončit nové verze a jen updatovat desítky není pro běžného uživatele vhodná. Při starším označování uživatel věděl, že má na svém notebooku WIN XP SP 2. Tohle si snadno zapamatoval každý. Nyní bohužel uživatelé nevědí, kterou aktualizaci mají, protože ani neví, kde tuto informaci hledat, kdyby je náhodu zajímala. Ale to je od tématu.
Co aktualizace, to problém. Předtím to byly nějaké bezpečnostní rizika. V systému byly díry, které mohli hackeři velmi snadno využít. To je jistě potěšilo. Nyní je zase může potěšit jiná věc. Nejnovější verze úpravy Win 10 se totiž nemá moc ráda s antivirovým programem. Poslední zprávy hovoří jednoznačně. Podle nich se situace nezlepšuje, spíše naopak, zhoršuje.
Ve zprávě je zatím zmíněn Avast a Sophos. S těmi jsou prý největší potíže. Antivirové programy odmítají vůbec naběhnout, natož aby cokoli kontrolovaly.
Zatím velmi sporný je McAfee. Magazín Ars Technica píše o problémech s tímto softwarem, ale Microsoft to zatím odmítá, a do seznamu problematických jej zatím nenapsala.
Pokud máte takový problém, nezoufejte. Tým, který má tuto chybu napravit tvrdí, že Microsoft Security Essentials, popřípadě Windows Defender by vám měl zajistit plnou ochranu a tím funkci antiviru nahradit. Podle mého skromného názoru je to příliš odvážné tvrzení, já osobně bych to tak statečně netvrdil.
Pro odborníky „honěné“ v oboru mohu ještě přidat větu o dvou firmách které se domnívají, že znají příčinu. Ta je údajně v práci celého systému se souborem (csrss.exe).
Protože řešení chyby je někde v nedohlednu, nabízí Windows specializované stránky, kde by se měli ti, kteří problém mají, mohou obrátit. Tyto weby by jim měly pomoci v nesnázích a třeba je i nasměrovat správným směrem. Což jistě běžného uživatele potěší.