Web · 29.4.2023

Polí pět – prodejna pro subkulturu

Není to žádný kolos, který vás zasype tunou balastu s doporučeními, že toto a právě TOTO vám nesmí v knihovničce chybět. Naopak. Majitel se snaží o osobní kontrolu všeho, co vydává i prodává. Každému tazateli rád a s přehlede odpoví, vysvětlí, doporučí.
·         Knihy.
V této sekci sice nenajdete žádné kuchařky, ale skvostný výběr naší i světové literatury. Říkají vám něco jména Jáchym Topol, Tony Ducháček, Ludvík Kundera, František Gellner či Ivan Blatný? Nebo snad něco z historie – Umberto Eco, Albert Camus? A co takle Neil Gaiman nebo Michael Gira?
staré knížky
·         Komixy.
Ty už se shánějí hůře. Zde jim vyhradili zvláštní okénko. Nebudu unavovat tituly, výběr je prostě luxusní a ceny mírné.
·         CD
Zde naleznete především CD tuzemské provenience. Žánry jsou různorodé, především však alternativa, punk, HC, metal a čeští bardi. Je zde samozřejmě zastoupeno i to nejlepší z alternativy světové.
·         Vinyly.
A toto je ta třešnička na dortu. Takový výběr nových vinylů na jednom místě je k vidění málokde. Nebudu se rozepisovat, co všechno tu mají, ale prostě všechno, a v prvotřídní kvalitě.
Máte hluboko do kapsy? Nuže navštivte
staré rádio
·         Antikvariát – bazar LP
I ten, kdo má hluboko do kapsy zde pořídí knížku, CD, LP. A ne nějaký divný odpad. Je to opět prvotřídní společnost a velice široký výběr.
Zajímá vás co se děje a bulvár vás nebaví? Počtěte si o novinkách z našich luhů a hájů trochu jinak.
·         Polní zápisník.
Je tím správným místem, kde se dočtete o dění v naší kultuře obyčejně a lidsky. Krev tu neteče proudem, milenci neopouštějí milenky, ale i tak se pobavíte i poučíte.
 
Jste již postarší, trochu jiní a jména či nabízené tituly vám nic neříkají? Optejte se svých dětí či vnuků. Uvidíte, jakou jim uděláte radost svým zájmem, případně i dárkem.
Kolem nás je velké množství šikovných a schopných muzikantů i spisovatelů. Čekají na své objevení, nebo jsou známí pouze v úzkém okruhu. A je to škoda.