Bydlení · 29.4.2023

Bez kamene ani ránu

Někdo je fascinován dřevem, jiný nedá dopustit na květiny a někdo považuje za největší přírodní krásu kámen. O prostředí, ve kterém žijeme, máme zkrátka každý trochu jinou představu. A je to určitě dobře.
barevné kamínky
§  Neumím si představit, že by byly všechny domy a byty zařízeny naprosto stejně.
§  Stejný nábytek, stejné záclony, stejné bytové doplňky.
§  Člověk by očekával, že bude u dveří stát vždy ten samý majitel.
Naštěstí jsme každý jiný, a tak je náš svět krásně rozmanitý.Jestliže patříte k té skupině lidí, co jsou nadšeni každým kamínkem, pak jsou tyto řádky určené právě pro vás. Přírodní kámen má v bytě velice široké využití.
–         Většinou ho najdeme v kuchyni, kde jsou z něho vytvořeny velké řezané desky na kuchyňské linky. Kámen v této podobě má ale jednu zásadní nevýhodu. Kamenný povrch mívá sklony k usazování vodního kamene.
–         Stejně nepříjemně se mohou projevit některé prostředky v koupelně. Barvu na vlasy prostě už z kamene neodstraníte. Jednou z nevýhod přírodního kamene je i jeho vysoká cena.
barevný mramor

Zlatá střední cesta

Abychom všechny tyto nedostatky co nejvíce eliminovali, můžeme použít kámen umělý. Jestliže si najdete opravdu kvalitního dodavatele, nemusíte se obávat, že by váš interiér vypadal kýčovitě uměle.
§  Dnešní výrobci dokáží vyrobit náhradu kamene v opravdu vysoké kvalitě.
§  Kromě toho je umělý kámen o polovinu levnější nežli ten skutečný.
§  Navíc je jeho hmotnost daleko nižší a tak (například u instalace kamenného umyvadla) není takovou zátěží.
cihlová zeď
A pokud je vám opravdu kámen natolik sympatický, že ho prostě v bytě mít potřebujete, můžete to vyřešit trochu jinak. Až budete u moře, nasbírejte si různobarevné oblázky, doma pak popusťte uzdu fantazii a vytvořte si nějakou zajímavou dekoraci. Bude plnit hned několik funkcí.
–         Bude připomínat krásné chvíle na dovolené.
–         Ozdobí váš byt netradiční formou.
–         Při její výrobě si skvěle odpočinete.