Nákupy · 29.4.2023

Bazary frčí

I když je dnes trh přeplněn všemožnými výrobky, zbožím ze všech koutů světa a na internetu není problém sehnat téměř cokoliv, bazarové servery jsou zaplněny zbožím použitým a stále více lidí zde nakupuje a prodává. Proč tomu tak je? Neustále slyšíme, jak Češi rok od roku utrácejí za nákupy více, ale nikdo nezmiňuje, že by to byly nákupy použitého zboží. I když se kupují nové věci, stále jsou lidé, kteří na ně nemají a volí tedy levnější variantu. Stejně tak je každý rád, když i z nepotřebné věci, vytěží ještě nějakou korunu. A na tomto principu pak bazary fungují, když je nabídka, je i poptávka a naopak. A kolotoč se točí…
Co se tedy nejvíce prodává?V podstatě cokoliv, co člověka napadne, lze sehnat na některém z tuzemských inzertních serverů.
stará škodovka
Velmoc zvaná děti
Je logické, že podstatnou část všech inzerovaných věcí tvoří právě dětské zboží. Je to tím, že dítě, než dospěje do určitého věku, vystřídá velkou řádku nejen oblečení, ale také nábytku, hraček, sportovního vybavení, obuvi, kočárků. Jelikož děti rostou rychle, spousta věcí je nezničená a tedy vhodná k dalšímu použití. Některé bazary se specializují výhradně na dětské zboží. Je také pravdou, že cokoliv má visačku „dětské“, ať je to šunka nebo mýdlo, oblečení, postýlka, pak je to také náležitě prodejci a výrobci oceněno a kolikrát jsou dětské džíny velikosti 62 dražší, než na dospělého člověka. Holt, děti jsou byznys.
sportovní kočárky
Ojetá auta, elektronika, mobily,…

Velké zastoupení mají v inzerátech také auta, byť by si každý zřejmě rád pořídil auto nové, nakonec se někteří musejí smířit s tím ojetým. Bazary tedy nabízejí nesčetné množství aut všech značek, roků výroby i kvality. Vévodí samozřejmě domácí škodovka.

Také slušně zastoupenou kategorií je elektronika. Ta se již stala v podstatě spotřebním zbožím, mobil se dá měnit téměř co půl roku a tak to také na bazarech vypadá. Sehnat se dají také počítače a herní konzole a různé komponenty.
Zvláštní kapitolu pak tvoří sběratelské předměty a historické kousky, zde se již nehraje na udání zboží za každou cenu, ale jde o to, vytěžit z cenné věci slušný peníz.
IOS chytré telefony 
Proč vlastně tolik letí tyto bazarové weby? Zejména je to zdarma. Služba je pohodlně dostupná lidem přímo z domu, spousta bazarů má i mobilní aplikaci, takže jsou stále při ruce. Vložit inzerát je otázka pár minut, věc můžete detailně nafotit, současně vidíte, kolik inzerát shlédlo lidí. Zboží není problém zaslat kamkoliv v rámci republiky nebo i do zahraničí. Spojíte se s prodávajícím/kupujícím a dohodnete se na podrobnostech dle svých možností. Je zde k dispozici hodnocení prodávajícího, tedy, má-li někdo negativní zkušenost, ostatní se o tom dozví.
Jestliže máte doma něco, co by se ještě mohlo hodit, zkuste vložit inzerát, třeba uděláte někomu radost a taky, každá koruna dobrá…