Krása · 29.4.2023

Kdo by nemiloval koupele

Pokud se cítíte unavení, měli byste si dopřát skvělou bylinkovou koupel, která vám dodá ztracenou energii. Příjemné bylinné voňavé aromatické koupele jsou tou pravou relaxací pro vás i celou vaší rodinu. Nejen že skvěle zatočí s únavou, poperou se také s nachlazením či podrážděnou pokožkou, nebo vás úžasně navnadí k lepší náladě.

Koupelí existuje hned několik typů, například povzbuzující, uklidňující, ozdravná, relaxační či koupel pro krásnou pleť. Pokud chcete, aby koupel měla vysoký účinek, dodržujte určitá pravidla.

·         Aby koupel byla efektivní, měla by trvat minimálně deset minut. Jedině tak budou mít éterické oleje či bylinky čas, aby pronikly do vaší pokožky a mohly tak pozitivně zapůsobit.

·         Nikdy nepoužívejte éterické oleje, které nejsou rozpustné ve vodě. Zůstaly by plavat na povrchu, a dokonce by vám mohly popálit pokožku. Proto aromatický olej smíchejte s pleťovým mlékem nebo pěnou do koupele.

·         Koupel si dopřávejte maximálně 2x do týdne.

·         Před samotnou koupelí si proveďte peeling celého těla. Jedině tak budete mít zaručeno, že všechny složky koupele lépe vniknou do vaší pokožky.

·         Po koupeli se osprchujte vlažnou vodou, zlehka se osušte a do pokožky si lehce vetřete hydratační krém nebo tělové mléko.

POVZBUZUJÍCÍ KOUPEL
Pokud se chcete navnadit k lepší náladě a výkonu, přizpůsobte tomu i plánovanou koupel. Ztlumte světlo, zapalte si aromatické svíčky, a do teplé vody nasypte bylinnou sůl nebo bylinky. Vhodné jsou například rozmarýn, šalvěj, oves nebo máta. Dokonce si můžete v obchodě koupit sáčky, ve kterých jsou bylinky na povzbuzení již namíchané.

UKLIDŇUJÍCÍ KOUPEL
Uklidňující koupel vám pomůže odbourat stres, nervozitu a uvolnit napětí. Pro tento účel se nejlépe hodí směs z lipového květu, kostivalu, ovsa a řebříčku. Vyzkoušejte a uvidíte, že tato koupel má až terapeutické účinky.