Dovolená · 29.4.2023

Nespoutaná příroda Šumavy – vydejte se sem i vy a zažijte zpupnost krajiny na vlastní kůži

Lesní park Šumava, naše chráněná krajinná oblast a zde přítomný národní park, nabízí i letos deset nových tras programu, kdy můžete společně s vaším průvodcem vstoupit na místa, do kterých se jinak sami nedostanete.
–          I to je důvod, proč sem míří stále více turistů
–          Existuje zde celých třicet různě dlouhých a obtížných tras, které můžete absolvovat
–          Můžete navštívit parky, kde jsou chováni rysové, vlci a jeleni

Kaňon Křemelné řeky
Právě soutěsky a strmé kluzké skály této řeky jsou jedny z nejnepřístupnějších míst celé šumavské oblasti. Můžete se chtít ale podívat i na více míst, než je krkolomný proud této řeky. Například na šumavské pláně, místní bukové lesy, nebo třeba břehy řeky Řasnice.

S průvodcem a pouze malé skupinky

Už několik let funguje tento program, kdy na malou skupinu turistů připadá jeden průvodce, který skupinku vede po jinak velice málo přístupných místech našeho nejvzácnějšího národního parku. Můžete se letos zapsat na jeden ze sto padesáti termínů, kdy jsou průvodci k dispozici. Ale rezervujte si místa dostatečně dlouho dopředu – o tuto jedinečnou příležitost je mezi Čechy, ale také Němci a Rakušáky – velká poptávka.

–          Cesty do divočiny lákají mnoho lidí
Trasa okolo Křemelné je jednou z těch nejsložitějších. Možná i to je důvod, proč není pro samostatné skupiny přístupná a přístup zde mají pouze skupinky se zkušeným průvodcem.

–          Další místa a trasy přibývají
Až nečekaně velký zájem je o místa, která dodnes nebyla turistům přístupná. Počet tras i termínů neustále stoupá.
–          Vydejte se do Bavorského lesa
Jedná se o sousední národní park na druhé straně našich hranic, u našich německých sousedů. To je letošní novinka, která má ale jenom omezený počet míst na dvou termínech.