Peníze · 8.2.2022

Nemá-li někdo peníze

Každý z lidí potřebuje nějaké peníze. A spousta lidí potřebuje víc peněz, než kolik jich má. Na což by se dalo takovýmto lidem říci, že si mají prostě víc vydělat, aby víc měli.

Jenže ono to samozřejmě není ani zdaleka tak prosté. Ani ten, kdo si víc vydělat skutečně chce, nemusí být tohoto schopen, a to proto, že má třeba omezenou možnost uplatnění nebo se mu žádné příhodné a dost dobře finančně ohodnocené zaměstnání nenabízí. A pak je pochopitelně nepředstavitelné, že by si člověk v dané chvíli přišel na dost velké peníze sám.

mince cizí

A když si na sebe někdo nevydělá? Jak si má zajistit finance potom? Jak má mít peněz dost, i když jich má právě málo?

Že vás nenapadá odpověď? Zamyslete se a určitě přijdete na to, jak to v takové chvíli zvládnout. Odpovědí na nedostatek peněz je přece něco tak chronicky známého, jako je půjčka. Prostě se může někdo takový sebrat, zajít si třeba někam do banky a požádat si tam o půjčení. A když mu bude přát štěstí, ony tolik potřebné peníze dostane.

Jenže on je tam také leckdo dostat nemusí. V bankách se totiž musí spolu se žádostmi o půjčku dokládat i dost vysoké příjmy, žadatelé nesmí mít záznamy v registrech dlužníků… V bankách prostě mohou žádat o půjčku jenom bonitní lidé. Jiní tam neuspějí.

kreditní karta

A co ti, kteří v bance nepochodí? Ani ti si vlastně nemusí zoufat. Bankovní půjčka jim je sice zamítnuta, ale je tu přece i nejlevnější americká hypotéka od nebankovní společnosti, a tu obvykle dostanou i poměrně nedokonalí žadatelé. Tu může mít každý, kdo má příjmy stačící aspoň na její splácení a kdo se za ni zaručí zástavou nějaké nemovitosti.

A proto nejsou majitelé nějakých těch nemovitostí nikdy bez šance získat půjčku. U nebankovní společnosti určitě uspějí. A to za docela výhodných podmínek, rychle a bez zbytečné byrokracie. A proč by toho někdo takový nevyužil?