Služby · 31.3.2022

Manuální výkopová práce

Výkopové práce v Praze jsou velmi důležité a taky jak jsem zjistila, tak i velmi kvalitní. Jak všichni víme, Praha je opravdu ohromné město, naše hlavní město, a tím pádem je i nutná větší péče o něj. Je mnoho způsobů, jak o město pečovat a jedním z nich jsou i nutné opravy a výkopové práce. Ty jsou tady s námi odjakživa. V Praze výkopové práce jsou velmi časté, protože jsou nutné k udržení krásy a funkčnosti našeho hlavního města. Sama o tom vím své. Můj přítel tak kdysi pracoval a byl vedoucí směny kopačů v Praze. Byla jsem na něj pyšná, těšilo mě, že má dobrou práci a je na vyšší pozici.

Mužská síla je ve světě nutná

Navíc jsme si ani nestěžovali na jeho plat. Jeho plat jako výkopový pracovník na vyšší pozici byl vskutku skvělý a na poměry docela i vysoký. Sama jsem byla překvapená, že můj přítel bere více peněz, než kdejaký bankéř nebo třeba učitel. Navíc když to ale tak vezmu, tak výkopové práce jsou velmi fyzicky náročné. Pamatuji si, jak se v Praze dělal nový most přes řeknu. Musely se prvně vykopat základy mostu, aby mohl, kde držet. A nebylo to jen tak. Taky se muselo sehnat a získat potvrzení, že všechno bude podle předpisů a že práce výkopových pracovníků neznečistí okolní řeky. Naštěstí můj přítel všechno skvěle a rychle obstaral a práce výkopu mostu mohla začít. Musím říct, že ze začátku to vypadlo opravdu lehce, ale nakonec se ukázalo, že to není jen tak. Pracovníci výkopu narazili při kopání na beton. Vůbec nikdo nevěděl, co tam beton dělá, ani tam neměl být, v plánku nic zmíněného nebylo.

Při stavbě čehokoliv je nutná výkopová práce

Nakonec to dopadlo tak, že o něm nikdo nevěděl, musel prý tam být ještě za dávných starých časů. Nedalo se nic dělat a páni kopáči měli nejspíš práci navíc. Museli těžkou technikou vše vykopat, potom použít lopaty, krumpáče a vlastní sílu. Nakonec to šlo, i když beton byl tlustý deset centimetrů. A víte, co to nakonec bylo? Prý bývalá stáj a nejednalo se o beton, ale o zchátralý kámen. Inu, i mistr kopáč se někdy utne. A pokud vás toto téma zajímá, podívejte se na náš web.