Móda · 21.9.2019

Udělejte jarní průvan ve vašem botníku

Úvodem je třeba konstatovat, že při inventuře svého botníku musíte uvažovat prakticky a odložit na chvíli svoje city stranou. Jinak se vám lehce stane, že za několik málo let budete doslova zavaleni ošlapanými a nemoderními kousky, ke kterým máte sice různé citové vazby, ale jenom vám zabírají místo. Některým můžete dát ještě šanci drobnou opravou u odborníka, ale s ostatními „vysloužilci“ se nemilosrdně rozlučte.  

tygrované boty

Pro letošní jarní sezónu připravili návrháři zajímavou a hravou kolekci takzvané městské obuvi, která má jako hlavní námět květinový vzor, který je inspirací kvetoucích luk, ale i vzdáleného amazonského pralesa. Nebudou chybět ani exotické motivy zvířecích kůží, jako leopard, tygr, zebra a další. Na své si ale přijdou i milovnice pozlátka, protože i zlaté a stříbrné prvky se budou objevovat téměř na všech druzích obuvi. Konzervativnější nositelky bot ocení jednobarevné odstíny stále se držící pudrové a béžové, nebo pro letošek velmi módní tóny červené a modré, která kraluje ve všech svých odstínech.

V obchodech s jarními kolekcemi obuvi letos najdeme výrobky opatřeny poměrně robustní podrážkou, která se stává letošní žhavou novinkou. Nejčastěji ji najdeme v bílém, ale i slaměném, nebo korkovém provedení, a to i u jemně zpracovaných páskových sandálků a balerín. Posledně jmenovaný typ obuvi letos doznává menší změnu ve tvaru špičky, která se oproti minulým letům, kdy bývala nápadně kulatá, mírně zešpičatí. O něco vyšší bude leckdy i její podrážka a tak se stane její nošení zároveň pohodlnější.
chůze po kolejích

Vybírat můžeme z různých materiálů, které výrobci nabízí. Jedná se například o syntetické materiály, jako EKO kůže, EKO semiš, koženka, či textil. Většina z nich nemá ale vlastnosti kvalitní originální kůže, tedy jsou špatně prodyšné a hůře se přizpůsobují tvaru nohy. Přesto jsou ale na trhu stále nejvíce žádané, zejména pro svoji nižší cenu.