Nákupy · 11.11.2021

Vyberte ten správný lustra na chalupu

Koupily jste si novou chalupu, vše je dokonalé ale nejste spokojeni s osvětlením, lustry které se tam nachází jsou buď starší nebo nesvítí tak jak by měly ? Nemusíte se ničeho obávat máme pro vás řešení a v dnešním článku si povíme jak máte vybrat správný lustr na chalupu. 🙂

Jako první na co se musíte podívat při koupi lustru je, jak vysoký máte strop. pokud máte nižší strop vybírejte spíše lustry přisazené které jsou přidělané ke stropu, takže pokud se u vás v rodině nachází někdo kdo je většího vzrůstu, nemusí mít strach že by o daný přisazený lustr zavadil. Přisazené lustry lidé preferují už jenom z toho důvodu a tím je že přisazený lustr, danou místnost nádherně a kvalitně prosvítí a zároveň vaší místnost zútulní a opticky zvětší. Pokud však máte výší strop, je teoreticky úplně na vás jaké světlo si pořídíte, ale musíte si dávat pozor aby to světlo do vaší chalupy dokonale zapadalo, ať už stylem nebo právě sílou a druhem žárovky, protože když si představíte chalupu je potřeba aby světlo nebylo moc intenzivní a nezasáhlo každého kdo do ní vejde, pro vás je důležité aby světlo které se tam bude nacházet, do dané místnosti dokonale zapadalo. A jak už bylo zmíněno výše je důležité aby správný lustr na chalupu vaši místnost zvětšil, a vaši návštěvu mile přivítal.

Pohádkový lustr

– Jak jistě víte tak oblečení a boty mají vždy nějaký styl a co se týče lustrů na chalupu tak je to stejné. Při výběru správného lustru se musíte dívat i na styl ve kterém je zařízená vaše chalupa a také na styl do kterého neboli ve kterém je daný lustr vyroben. A teď už k samotnému styl.

Co se týče stylů, je jich opravdu nepočet, my si však představíme ty nejzákladnější.

Jako první si představíme styl, který najdete pod názvem KLASIKA, Už podle názvu se vám může zdát že se jedná o klasický lustr, tyto lustry jsou však pojmenované podle starý dob, a to právě proto že se jedná o čtyř a více ramenné lustry, které opravdu vypadají jako z pohádky. V dnešní době se nevyrábí sice se svíčkami ale jsou dva druhy ze kterých si můžete vybrat. Prvním je klasický „svíčkoví“, kde se k lustru kupují i svíčkové žárovky a jako druhý je klasický „žárovkový“, které je s klasickými žárovkami ale obohacen stínidly které vypadají nádherně a opravdu jako z dob „králů a královen“ výhoda těchto stylů je že při vchodu do místnosti, upoutají pozornost právě kvůli dobře vypadajícímu vzhledu. Tyto lustry s tímto stylem se umísťují nejčastěji do kuchyní s vysokým stropem.

Jako druhů tu máme styl určen právě do interiérů které jsou zařízeny ve starodávném stylu a ty se dají najít pod názvem Rustical neboli Rustikální styl. Tyto lustry jsou vyráběny především tzv. na tyči, takže jsou určeny pro nižší stropy, jelikož na rozdíl od klasického stylu nejsou zavěšené ale přisazené, tyto lustry si můžete vybrat buď podle designového provedení, ale také podle počtu žárovek u těchto lustrů máte na výběr od jedné do pěti žárovek, do těchto lustrů si můžete koupit buď klasické žárovky nebo svíčkové žárovky. Existuje ještě jeden velice podobný styl a tím je tzv. Křišťálový styl, tento styl je hodně vídán na zámcích nebo ve filmech například ve filmu o Marii Terezii, podle které je také pojmenován jeden z druhů těchto křišťálových lustrů. Co se týče rustikálního stylu tyto přisazené lustry se hodí například do ložnice nebo do obýváku můžete si vybrat buď klasický bez krytí, lustr se stínidly nebo dokonale starodávný vzhled a tím je vzhled neboli vzhled olejové lampy.

druhy žárovek

Jako poslední si představíme styl zvaný Modern neboli Moderní styl, tento styl se používá v chalupách které jsou zařízené v designu dnešní doby, tyto lustry jsou většinou v trojúhelníkovém nebo čtvercovém stylu. Do těchto lustrů se kupují klasické žárovky. Tyto moderní lustry jsou většinou s dřevěnou kombinací neboli tzv. dřevěnou hranicí či zábranou , ale také je můžete sehnat s jednobarevnými stínidly nebo se stínidly s motivem. Tento styl lustrů je určen jak pro nižší tak i pro vyšší stropy, takže je seženete jak v závěsném tak v přisazeném provedení.

Lustr na chalupu seženete za poměrně dobrou a velice přijatelnou cenu a to od 490 Kč do 28 410 Kč nemusíte se těchto cen však lekat, protože tyto lustry jsou kvalitní a pokud chcete aby to u vás vypadalo jako v království je to dokonalá volba koupě.