Web · 29.4.2023

Nejlepší redakční systémy pro váš web

Níže uvedené redakční systémy se staly celosvětově známými a všeobecně celkově používány na většině stránkách. Důvodem je jednoduchá správa stránek a nastavování.
použitá technika
WordPress
Tento redakční systém před pár lety začínal jako obyčejný blogovací jednoduchý blogovací systém. Na této platformě běží spousta neblogových webů, a dokonce i plnohodnotné sociální sítě. WordPress má velmi rozšířenou komunitu, a tak na tomto redakčním systému existuje spousta pluginů, které si můžete jednoduše na svůj web stáhnout a používat podle libosti. Pomocí těchto pluginů můžete svůj web proměnit na mnoho různých funkčních webů, od sociální sítě, elektronický obchod či diskusní fórum, je to jen na vás, jak si tento systém nastavíte. Mezi velké výhody patří velmi obrovská komunita uživatelů a vývojářů a velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé prostředí.
Joomla
Redakční systém jménem Joomla používají pro chod svých profesionálně tvořených webových stránek velké významné světové společnosti. Tento systém se také hojně používá na sítě, které nejsou nebo nemohou být veřejně přístupné, takže je k tomuto účelu používá například společnost Citibank. Redakční systém Joomla má kromě běžných webových stránek velmi široké použití, od rezervačních systémů až po internetové obchody. Mezi výhody, díky kterým si uživatelé vybírají tento redakční systém patří zejména možnost přihlašování a registrace uživatelů pomocí OpenID a Google, ale také velká aktivní uživatelská komunita.
připojení k síti
Drupal
Drupal patří mezi další velmi oblíbené a rozšířené redakční systémy. Tento systém používá také velmi mnoho významných světových společností a pro mnoho nástrojů pro úpravu obsahu webu. Tento systém má také velmi aktivní a podpornou komunitu. Pro Drupal je už vytvořeno už více než 6000 modulů a doplňků. Pro jednoduché používání může být často poněkud složitější a celkové používání systému je těžší.