Krása · 29.4.2023

Hřívu jako lev

Toto téma se týká mužů i žen. Vlasy si špatně myje každý druhý člověk. Mnohdy si vlasy špatně myjeme celý život. Možná se to zdá jako maličkost a řeknete si, že jsou to jen vlasy. To je sice pravda, ale z tohoto počínání mohou vzejít problémy jako je migréna, lupy nebo kožní problémy.
zdravé vlasy

Jak na to?

V bodech jsme dali dohromady pár rad, které Vám pomohou si vlasy mýt co nejšetrněji.
·         Před umytím rozčešte. Vlasy zbavíte různých zacuchaných částí a nebudete s nimi muset bojovat ve chvíli, kdy budou mokré.
·         Na namočení vlasů používejte vlažnou vodu. Vlažná voda způsobí to, že vlasy se budou méně mastit a vlasové kutikuly se krásně rozevřou. Vodou oplachujeme zhruba jednu minutu.
·         Šamponování aneb kámen úrazu. Šamponování by mělo proběhnout dvoufázově. To znamená, že si z dlaně vytvoříme mističku, kterou naplníme množstvím šamponu zhruba o velikosti vlašského ořechu a přidáme zhruba stejné množství vody. Při této první fázi myjeme pouze pokožku hlavy, rozhodně ne délky vlasů. Pokud šampon nepění, je to znak toho, že vlasy se zbavují prachu. Při druhém šamponování dáme na dlaň šamponu podstatně méně. Tentokrát se znovu zaměříme na pokožku hlavy a na délky vlasů. Délky vlasů pomalu a jemně mneme mezi dlaněmi, rozhodně nedřeme proti směru růstu vlasů.
·         Nanášení masky nebo kondicionéru je velmi důležité. Vlasy jdou mnohem lépe rozčesat a zároveň si vytvoří svůj ochranný obal. Masku či kondicionér nechte působit zhruba 5 minut. V tomto čase umyjte zbytek těla.
·         Vymytí by mělo proběhnout znovu vlažnou až studenou vodou. Vlasové kutikuly se uzavřou, což je důležité pro následnou tepelnou úpravu vlasů.
·         Fénování– pokud se rozhodnete vlasy vyfénovat, použijte nějaký ochranný sprej proti teplu. Všichni moc dobře víme, že není dobré vlasy zatěžovat teplem. Pokud tedy máte možnost, nechte vlasy volně proschnout. Rozhodně nechoďte spát s mokrými vlasy. Tím se vlasy ničí nejvíce. Navíc si tak můžete způsobit i migrény.
muž ve sprše

Nejsou to jen vlasy

Pamatujte, že vlasy jsou Vaší vizitkou, stejně tak jako nehty nebo boty. Proto o ně pečujte a věnujte jim čas.