Nákupy · 7.2.2019

Jak se pořizuje bazén?

Když si člověk pořizuje svůj vlastní zahradní bazén, nemaje ještě dostatek zkušeností, nejednou se lehce dopustí nějaké té chyby. Chyby, jež se sice může zdát být malichernou, jenže v budoucnu může nadělat i docela dost problémů.
Když si člověk pořizuje svůj první bazén, má logicky tendenci šetřit, říká si, že vlastně nic luxusního nepotřebuje, že mu stačí něco docela obyčejného, protože mu jde přece jenom o to, aby se mohl tu a tam trochu ošplouchnout, a o nic víc.
kočka u bazénu

Ovšem snaha ušetřit nejednou i za každou cenu je jednou z nejzásadnějších chyb, jichž se nastávající vlastník bazénu dopouští. Protože je nasnadě, že když je něco levné, není to zase až tak dokonalé, případně je to sice dobré, ale ani náhodou nejlepší.
Ovšem neznalý si nepřipouští varovná slova znalých osob .
Pokud si člověk pořizuje bazén proto, aby mu tento sloužil nejlépe po celé dlouhé roky, neměl by se při výběru rozhodně řídit jenom cenovkami. Ani by neměl pomýšlet na lidové moudro, jež v tomto ohledu selhává na celé čáře a jež praví, že „kdo dlouho vybírá, přebere“.
plavání holčičky

V první řadě by si měl takový kupec vybírat takovou velikost bazénu, jež bude pro jeho rodinu dostačující. Protože malý bazén se v budoucnu podobně jako třeba byt sice dá vyměnit za větší, jenže to obnáší nemalé dodatečné náklady a někdo takový tak nakonec spláče nad výdělkem.
Dále je třeba brát ohled i na materiál, ze kterého je takový bazén vyroben. Aby byl tento dostatečně trvanlivý a současně se i dobře udržoval.
Zvláštní zřetel pak zasluhuje i příslušenství, jímž bude onen bazén v budoucnu udržován v provozu. Protože není-li toto dokonalé, znamená to riziko, že bude člověk jednou odsouzen k dodatečným výdajům nebo k tomu, aby si svůj bazén opečovával vlastními silami, což je komplikované a znamená to ztráty času a sil. Což u příslušenství kvalitního nehrozí.
dítě s rukávky

Hned zkraje je záhodno pořídit si:
dostatečně dlouhé, pevné a pružné bazénové hadice
spolehlivou filtrační jednotku
dost velkou a pevnou krycí plachtu
dilatační plovák
a správnou bazénovou chemii
To vše je potřeba, má-li mít člověk v budoucnu po starostech se svým bazénem. A proto by měl už při jeho pořizování myslet na kvalitu. Měl by dvakrát měřit a až pak jednou řezat.