Web · 16.4.2019

Jak se rozjet jako bloger

Ze Spojených států amerických se k nám rozšířilo tzv. blogování, i u nás má stále více příznivců. Někdo to dokonce dotáhl tak daleko, že se to stalo jeho obživou, i když se státem, kde se mluví anglicky, tedy jazykem, který přesahuje hranice, se to samozřejmě srovnat nedá.

wordpress logo

Chcete se stát blogerem?

Jak se říká, zkusit se má všechno . Založit svůj vlastní blog není nic složitého ani zdlouhavého, postačí vám počítač a internetové připojení. K tomu vám může pomoci systém WordPress, nemusíte být ani žádný IT specialista. Dalším krokem je, získat návštěvníky. To bude hodně záviset na tom, čemu se budete věnovat a samozřejmě také to, jak to podáte, zajímavě, neotřele, prostě jinak, než ti před vámi. Není od věci, zkusit se poohlédnout po tom, co nabízí další blogeři, tím se vyhnete tomu, abyste někoho kopírovali. Chytnout a nepustit potencionálního stálého návštěvníka můžete také pomocí pluginů.

Nic se nemá přehánět, a to ani v případě blogování. Vytvořte si svůj vlastní a osobitý styl, upřednostňujte kvalitu a vyhýbejte se vulgaritám.
blog z kostek

Úspěšní blogeři nemusí být spisovatelé ani mít nějaké zvláštní vzdělání. Stačí mít přehled, orientovat se v současném dění, prostě sledovat vše, co se děje nejen ve vašem životě, ve vašem okolí, ale i ve světě. Věnujte se tomu, co je vám dobře známé a o čem máte co říct a tím pádem budete mít i co nabídnout. I běžné věci mohou být v jiném, neotřelém podání, záživné a zajímavé. Nebojte se kritizovat i sami sebe za to, že se vám něco nepovedlo, jste přeci jen lidé omylní, stejně tak, jako jsou vaši čtenáři. Pokud to podáte humornou formou, určitě si tak získáte plusové body.

Nepřebíhejte z jednoho do druhého, tím návštěvníky odradíte, rozvíjejte téma, které jste si zvolili a této linii buďte věrní.

A hlavně, buďte vůči svým fanouškům otevření a reagujte na jejich připomínky, ať už budou kladné nebo záporné.