Krása · 29.4.2023

Zamezte rychlejšímu stárnutí pleti v zimním období

Zimní období je pro naši pokožku velice náročné. Venku bývají velice často mrazy. Několikrát denně tedy střídáme teplo a chlad. Právě díky tomuto častému střídání teplot naše pokožka trpí. Samozřejmě mráz a studený vítr tomu napomáhají také. Většinou když vyjdeme do mrazivého počasí, velice často nás trápí pocit pnutí a štípání na pleti. Když naopak vejdeme z chladu do vytopené místnosti, pokožka se velice rychle zahřívá, čímž dochází k její dehydrataci. Dehydratace potom způsobuje snížení elasticity kůže a rychlejší stárnutí. Jak tedy v zimě správně pečovat o pleť?

krásná žena

Základem je správná péče o pleť

Samozřejmě o pleť musíme pečovat v jakémkoliv období, jestliže chceme předejít jejímu rychlému stárnutí. Proto je potřeba dodržovat především tyto zásady –
·         Před spaním je vždy nutné se odlíčit!
·         Čištění pleti ráno a večer!
·         2x týdně dopřejte vaší pletí peeling!
·         Ráno a večer pleť natírejte krémem k tomu určeným!

krém

Dopřejte pleti výživu

Pro zimní období je vhodné volit krémy, které jsou obohaceny o vitamíny. Mezi nejdůležitější vitamíny patří zejména vitamín A, E a C. Rovněž je vhodné volit krémy, které obsahují například bamacké máslo, výtažky z avokáda, z hroznů či ze slunečnicových semínek.
Výživu pleti podpoříte také pleťovými maskami. Pleťové masky nanášejte alespoň jednou týdně. Klidně si můžete dopřát jednou týdně výživnou masku a jednou týdně hydratační masku.

péče o pleť

Zamezte dehydrataci vaší pleti

Jak již bylo zmíněno v úvodu, i v chladném počasí se pleť dehydratuje. Proto je potřeba tomuto jevu zamezit. Pokud byste nad tím jen mávli rukou, vaše pleť bude mnohem rychleji stárnout, protože suchá pokožka není dostatečně elastická a je náchylnější k vzniku vrásek. Proto používejte hydratační krémy. Jednou týdně si klidně dopřejte také hydratační masku. Pokud navíc máte suchou pleť, volte hydratační krémy s esenciálními mastnými kyselinami, které ji zároveň regenerují.