Nákupy · 10.4.2022

Skladujete tekutiny?


IBC kontejnery zná asi každý, ale většina si myslí, že se používají pouze na vodu. Jenže to zdaleka není pravda.

IBC kontejnery se často používají v potravinářském průmyslu. Je totiž vyroben s plastu a ten nejen uchovává tekutiny hygienicky čisté, nekontaminované, ale v plastu se tekutinám nezmění ani chuť ani vůně. Nevznikají žádné nežádoucí pachy, a tak se IBC kontejnerech mohou skladovat jak mošty, tak i sirupy, ale třeba i víno. Jdete-li do vinotéky, kde stáčejí a prodávají víno do PET lahví, je pravděpodobné, že víno do prodejny přivezli v IBC kontejneru.

korky

A dovedete si představit plný OBC kontejner slazeného mléka Salka? To byste se pěkně přesladili, než byste 1000 litrový IBC kontejner vyprázdnili. Ale výrobce cukrovinek a dortů, který Salko používá do krémů, ten spotřebuje klidně jeden IBC kontejner denně. Další, kdo využívá hojně IBC kontejnery jsou výrobci chemikálií. Materiál HDPE je polyetylén je odolný proti alkoholům, rostlinným olejům, zásadám i kyselinám, čím se otevírá široká možnost, co v IBC kontejnerech uchovávat či převážet. IBC kontejner má také velmi výhodnou konstrukci. Má napouštěcí otvor nahoře, kterým můžete ale také tekutinu vyčerpávat, připojíme-li vypouštěcí hadici na čerpadlo. Většinou se ale na vypouštění používá spodní vypouštěcí otvor. IBC kontejnery jsou konstruovány jako stohovatelné, což znamená, že nepotřebujeme žádné regály, ale můžeme rohy kontejneru využít k zasouvání jednotlivých kontejnerů na sebe.

IBC kontejnery

IBC kontejnery využívá také mnoho zahrádkářů, pokud mají možnost svádět dešťovou vodu ze střechy do kontejneru. V horkém létě, kdy je někdy zakázáno používat pitnou vodu z vodovodního řádu na zalévání zahrádek, přijde voda z IBC kontejneru skutečně vhod. IBC kontejner je velký pomocník pro skladování tekutin, ale může být využitý i pro sypký materiál.