Nákupy · 28.3.2022

Pruty na kapry

Neuvěřitelný rozvoj rekreačního rybářství v Čechách a na Moravě za několik posledních desetiletí souvisí i s politickým uvolněním po roce1989 a s návratem svobod a koncem organizování pod praporem státem kontrolovaných rybářských spolků. Ne každému tato organizace vyhovovala a byl to v době nesvobody v podstatě jediný způsob, jak se legálně věnovat, této krásné vášni, která se často dědí z generace na generaci a stejně tak to bylo i s nedostupnými rybářskými potřebami, jejichž trh byl osekán na minimum a pokud chtěl člověk svou vášeň individualizovat, musel se více, či méně legálně pokusit o individuální dovoz ze zahraničí.

ryba

Občas se nějaký kousek vyskytl v komunistickém obchodu s luxusním zbožím pod značkou Tuzex, ale byl okamžitě vykoupen a mnohdy se nedostal ani na pult prodejny a byl prodán přátelům zaměstnanců, nebo si ho sami zaměstnanci zakoupili. Stejně tak, jako se giganticky rozrostla nabídka rybářského zboží na trhu, stejně tak se i rozšířily možnosti lovu ryb pro všechny milovníky rybaření, bez nutnosti organizování a toto všechno vedlo k obrovskému rozvoji lovu ryb, napříč celým spektrem společnosti. A když se řekne v Čechách ryby, nebo rybaření, ve velké většině se vybaví člověku synonymum-kapr. Chov i lov kaprů má v Čechách historickou tradici, vždyť první zmínky jsou již z 11. století a zmiňuje se o něm i Kosmova kronika. Zlomem byl po Husitských válkách v 15. století rozvoj rybníkářství, kde díla Jakuba Krčína z Jelčan a jemu podobných jsou dodnes uváděny ve světové, nejen odborné literatuře, jako základ rozvoje rekreačního i průmyslového chovu ryb.

rybářský prut

Pochopitelně i naše společnost se věnuje prodeji nářadí pro lov kaprů a v neposlední řadě i prodeji rybářských prutů na kapry Mlsport. Pruty na kapradinu máme v různých délkách a máme jednak pruty skládací (vhodné pro daleké hody), tak pruty teleskopické, oblíbené pro svou skladnost a pružnost. Doba bambusu a laminátu je nenávratně pryč, i když v rybářské latině s nostalgickým podtextem na ni často narazíte. V dnešní době jsou pruty vyráběny z uhlíkových materiálů, často kombinovaných s nejmodernějšími materiály, jako kevlarem apod. Vhodnými a námi nabízenými, jsou pruty na lov kaprů, řady Delphin Etna.Tyto pruty vám individualizujeme podle vašich představ co do ceny, způsobu určení i jakostní třídy.