Služby · 20.8.2021

PPP

Pokud jste nikdy neslyšeli o Body Mass Indexu, dneska si trochu přiblížíme, co to je a v jaké souvislosti se BMI index nejvíce používá.

BMI je nejčastěji probírané mezi anorektiky a anorektičkami, protože právě anorektičky se snaží zhubnout co nejvíce kilogramů, aby byly „krásné“. Tedy ony mají ten pocit, že když zhubnou co nejvíce, budou se cítit čím dál tím lépe, ale bohužel, je to přesně naopak.

Anorektičky se cítí dobře, když nejí, cítí se takzvaně „lehce“ a myslí si, že jim hubnutí pomáhá. Čím více ale hubnou, tím více chtějí hubnout a hubnout a stávají se na hubnutí závislé, tak jak někdo na čokoládě.

prasklé sklo

Počítají si každou kalorii a mnohdy mají na oběd, svačinu a večeři třeba jen ovesné vločky, nebo ovoce, což určitě nejsou všechny živiny, které potřebují. Tato nemoc se přezdívá také „ANNA“.

Můžete najít i s touto tématikou na internetu různé blogy, které denně píší články, kolik kalorií snědly, co snědly a jak moc cvičily. Ostatní anorektičky se podle nich inspirují a velmi je obdivují, to však bohužel není nic takového, co by se dalo obdivovat. Ze začátku to prostě začne tak, že si řeknou, že chtějí zhubnout pár kilogramů a z pár kilogramů se bohužel stává deset, patnáct, dvacet, nebo třicet kilogramů a tito lidé vypadají jako kostry.

děti

Dobíjí je pocit, že jim někdo řekne ze začátku, jak jim to sluší, když zhubli například tři kila, bohužel anorexie se velmi rychle v člověku rozjíždí a zanechává v něm stopy a není vůbec jednoduché s ní přestat, mnohdy to trvá několik měsíců, či několik let. Znám i případy, které se z toho po deseti letech sice jakž takž dostaly, ale když uslyší nějakou narážku, okamžitě si to berou k srdci a anorexie se může rozjet znova. Anorexie často pramení z nějakého psychického trauma a to trauma je mnohdy velmi rozsáhlé. Anorexie se řadí mezi poruchy příjmu potravy.