Služby · 14.1.2019

Tester bazénové vody

Léto, sluníčko, teploty šplhající vysoko, to jsou právě faktory, které nás přivedou na myšlenku osvěžení neboli ochlazení našeho těla. Plavání je navíc blahodárné a pobyt ve vodě každému prospěje. Jenomže koupáním v bazénu to všechno jenom začíná. Udržovat vodu v dobrém stavu je základní a bezpečností http://www.autoskola-testy.cz/prohlizeni_otazek.php%3Fotazka%3D545-co_se_rozumi_aktivni_bezpecnosti_vozidla prvek, který musíme dodržovat. Abychom se mohli dennodenně během letní sezóny koupat, musíme hlídat hodnoty vody. Voda je alfou a omegou celého bazénu, proto ji musíme neustále kontrolovat. Pouhým okem to není viditelné, ale ve vodě mohou probíhat různé procesy, které by vedly k jejímu znehodnocení. Následně by mohlo docházet k žloutnutí vody, k tvorbě řas, mikrobů, po vykoupání by nás svědila pokožka, nemluvě o dalších zdravotních problémech. Proto je nesmírně důležité udržovat hodnoty vody v optimálních podmínkách.

kapka

  • K tomu slouží tester pH. Pokud vlastníte bazén, měli byste takový mít doma. Slouží ke kontrole základních parametrů. Kontrolu vody bychom měli provádět nejméně jednou za čtrnáct dní. V případě, že se koupeme každý den a je letní sezóna, můžeme provádět kontroly častěji. Rozhodně se to doporučuje. Pravidelnými kontrolami můžete zjistit, jestli se ve vodě nedějí nějaké špatné procesy. Budete moci rychle zareagovat a případně vodu upravit. Díky tomu se vám nezhorší kvalita vody a vy se budete moci nadále koupat po celou sezónu.

Nepodceňujte pH

Tester pH je jednoduchý pomocník pro běžné provozovatelé domácích zahradních bazénů. Snadno se používá, je malý a skladný a řekne vám vše, co potřebujete. Patří do skupiny velice užitečných pomocníků při provozování bazénu.

hladina

  1. V případě, že používáte chlorové přípravky k čištění bazénu, bude pro vás nejvhodnější kombinovaný tester, který měří pH a chlor.
  2. Pokud používáte přípravky na bázi aktivního kyslíku, můžete si zvolit samostatný typ nebo opět kombinovaný.

Stačí, když budete pravidelně kontrolovat a měřit hodnoty pH a chloru (v případě, že používáte chlorové prostředky) a budete používat potřebnou chemii pro udržení vody zdravé a krásně čisté. Pak nemusíte mít žádné obavy a můžete si každý den koupání a plavání užívat naprosto bez starostí.