Služby · 21.3.2022

Věnujte čas i sobě

Během našeho života se mění hodně věcí, jednou z nich je čas, který můžeme věnovat sobě a svým zájmům a koníčkům. Nejméně volného času máme asi v období, kdy máme malé děti a péče on ně nám zabere celý den i noc. Máme-li malé děti, můžeme si dovolit tak maximálně plnou vanu s relaxační solí a doufat, že když děti usnou, tak se alespoň hodinku nevzbudí. Postupem času máme toho času pro sebe většinou víc. Děti ve školním věku bez nás už chvíli vydrží, a tak není problém vyrazit někam na kopec, ať už pěšky, nebo na kole.

příroda

Během puberty našich dětí, by nás nejraději vystěhovali z domu na celý víkend, ale na to rodiče většinou nekývnou.

Nejvíce volného času máme, až když se děti odstěhují. Najednou je tu prostoru víc, než bychom možná chtěli. Tzv. syndrom opuštěného hnízda dostihne mnohé opuštěné rodiče a než přijdou vnoučata, tak mnozí neví, jak s volným časem naložit. Přitom tohle je ta nejideálnější chvíle pro to, abychom si zkusili všechno, na co zatím nebyl čas. Začít cestovat, poznávat nové země, věnovat se plně svým koníčkům, pro které se nám třeba uvolnil pokoj po dětech. Anebo co se třeba naučit hrát na nějaký hudební nástroj? Co třeba kytara? Na začátek stačí pořídit si kytaru a přihlásit se do nějakého kurzu.

kytara

Rozhodně vás neposíláme do Lidové školy umění, ale co takhle se seznámit s kytarou akord c Petanovykurzy? Připadáte si staří? Hloupost!! Na hudební nástroj není nikdy pozdě. Navíc při online kurzu se nemusíte stydět a můžete si brnkat pěkně v soukromí. A až sami uznáte, že už vám to jde, tak se pochlubit na nějaké zahradní grilovačce s prima kytarovým vystoupením. Zahrát pár písniček se v kurzu naučí každý. Nelitujte času, který strávíte s vašimi dětmi, ale najděte si vždy prostor i pro sebe. Raději hodinka, kdy svěříte dítě na hlídání babičce, než nervózní utahaný rodič.