Elektro · 29.4.2023

Prostě nutnost

Lednice se bezesporu řadí k výrobkům, které jednoduše mít musíte. Není dost dobře možné bez lednice v domácnosti fungovat. I kdybyste nakrásně nakupovali každý den čerstvé suroviny a nedělali si tak žádné zásoby potravin, jsou produkty, které v chladu prostě mít musíte. Zkrátka a dobře, lednici potřebuje každý z nás. Výrobci kuchyňských spotřebičů jsou si vědomi nenahraditelnosti chladícího zařízení a svým zákazníkům nabízí široký sortiment s mnoha funkcemi a vymoženostmi. I design výrobků již dnes patří k základním atributům pro výběr lednic. Z toho důvodů jsou obchodníky nabízeny nejen lednice bílé, jak je známe. V současné době mohou hrát všemi barvami.

poloprázdná lednice
Kombinované x monoklimatické lednice

V dřívějších dobách byly domácnosti zcela běžně vybaveny lednicemi bez mrazící části, tedy monoklimatickými lednicemi. Ty jsou nyní na ústupu, výrobci dávají přednost lednicím kombinovaným. Kombinované lednice obsahují jak chladící, tak i mrazící úložné prostory. Důvod je jednoduchý. Prostě je taková lednice mnohem užitečnější a praktičtější.

lednice v nerezu
Jednodveřové x americké lednice

Pro naši společnost jsou příznačné především jednodveřové lednice, které se vyznačují mimo jiné poměrně malými nároky na prostor. Oproti tomu dvoudvéřové lednice, známé jako americké, prostoru ve vaší kuchyni zaberou hodně, především kvůli systému otevírání dveří. Ovšem za to vám jsou schopny nabídnout mnoho funkcí, které jistě ocení každý. Výrobník ledu nebo chlazené nápoje s možností nalít si přímo z dveří lednice.

nerezová lednice jako dominanta
Bílé x barevné lednice

Jelikož lednice zaujímá v každé kuchyni dominantní postavení, je pro každého důležité, jak lednice vypadá. Je už jen na vás, zda zvolíte samostatně stojící lednici nebo vestavnou verzi. I s barvami lze dnes doslova kouzlit. Nemusíte se už omezovat jen na fádní bílou, případně nerezovou barvu. Výrobci produkují i lednice krásně červené i jiné, módní záležitostí jsou v současné době retro lednice.

A,B,C,D

Protože lednice patří ke spotřebičům, které v domácnosti nevypínáme z elektrického proudu, je spotřeba lednice důležitou informací, kterou výrobci uvádějí na štítkách přilepených na spotřebiči. Kategorie A patří k těm úsporným. Pokud jde dokonce o kategorii A+ nebo A++ jde o velmi úspornou variantu lednice.