Elektro · 29.4.2023

Sekačka na trávu

Sekačka na trávu je stále trend. Jste-li tedy majiteli okrasné zahrady, zcela jistě vám udělá radost klasická rotační sekačka na trávu, která disponuje sběracím košem. Nejméně obtížně cenově dostupné sekačky na trávu mají plastové části. Zrovna tak sběrný koš těchto levnějších strojů nemá příliš veliký obsah. Mnohem výhodnější investicí do sekačky na trávu je namísto velké elektrické sekačky pořízení sekačky na trávu akumulátorového typu.
muž se sekačkou

·         Tyto sekačky na trávu již disponují moderními systémy, které dokáží udržet sekačku v chodu až po celou jednu hodinu.
·         Jako další hlavní výhodou takovýchto sekaček na trávu je jejich tichý provoz.
·         Zrovna tak se jeví velikou výhodou nezávislost sekačky na trávu na přívodním elektrickém kabelu.

Sekačka na benzín

Sekačky na trávu se spalovacím pohonem se počítají mezi oblíbené na sekačky na našich zahradách. Tyto sekačky jsou vybaveny převážně:
·         koly na ložiscích
·         objemným košem
·         motorem s papírovým filtrem vzduchu
Sekačka na trávu je ideálním pomocníkem i na podzimní zahradě, kdy namísto přerostlé trávy je možné se sekačkou podrtit i spadané listí.

Řetězová pila

Mezi další užitečné elektrické pomocníky při práci na zahradě je zcela jistěelektrická řetězová pila. Řetězová pila může posloužit jak venku na zahradě, tak i v dílně.
sekačka na trávu

Drtič větví

Jestliže roste na vaší zahradě mnoho stromů, které pravidelně prořezáváte, tak vám ve vybavení pro vaše zahradničení rozhodně nesmí chybět drtič, anebo štěpkovač. Tento pomocník funguje tak, že rozdrtí větve stromů na malé kousky, které jsou po usušení vhodné jako topivo, anebo jako mulč pro ovocné a okrasné stromky a keře. Štěpkovač potom pracuje na základě pomaloběžného mechanismu ozubeného kola a přítlačné desky. Tyto dvě součásti drtí všechny větve, které do štěpkovače vkládáte. Štěpkovač větví má velice tichý chod, což se jeví jako ohromná výhoda. Mimo to je štěpkovač větví vybaven i sběracím boxem.